Pláže Koh Samui

Pláže na ostrově jsou světoznámé hlavně díky bílému jemnému písku a křišťálovému moři, stejně jako divokým večírkům při úplňku. Jsou to přesně takové pláže, které vidíte v reklamách a představujete si je, když myslíte na tropický ostrov. Pláže jsou z jedné strany ohraničeny palmami a z druhé Thajským zálivem. Samozřejmě, ne všechny pláže na ostrově pořádají noční večírky. Většina z nich nabízí klid a odpočinek, zatímco některé jsou téměř opuštěné a poskytují tak dokonalou samotu. Většina nabízí vše, co byste mohli chtít nebo potřebovat na den na pláži. Dopřejte si masáž, nechte si uplést copánky, kupte si grilované kuře nebo šátky sarong, seznamte se s místními obyvateli nebo si zdřímněte a odpočívejte.

Pláž Chaweng

Nejrušnější a největší město ostrova vyrostlo kolem těch nejlepších pláží na ostrově. Kromě toho, že nabízí více možností ubytování než jinde na ostrov, tak je Chaweng také centrem nočního života s bary a restauracemi, které splní všechna Vaše očekávání. Slavný Green Mango stále tvoří osu, kolem které se otáčí zbytek městských barů a jsou plné (většinou) mladých lidí, kteří střídají hospody, kluby a dívčí bary. Hlavní pláž je téměř 3 kilometry dlouhá a kolem ní se nachází spousta malých středisek. Významným bodem na jihu města je McDonalds, který je jen přes ulici od nejpopulárnějšího baru Trophical Murphy’s Irish pub.

Pláž Lamai

Pláž Lamai je druhým největším letoviskem na ostrově hned za pláží Chaweng. Je klidnější a není tak uspěchaná jako její starší sestra, ale přesto má velké možnosti ubytování, stravování a nakupování a několik skvělých lázní a turistických míst k prozkoumání. Atmosféra je uvolněná a Lamai má sice o něco starší a tím i levnější turistická zařízení než Chaweng, ačkoli existují i určité náznaky, že se oblast pomalu oživuje. Spolu s ostatními oblastmi ostrova prochází neměnným vývojem od „levných a veselých“ k rozumnějšímu špičkovému ubytování, stravovacích zařízením a novým letoviskům v Lamai.

Pláž Bophut

Pláž Bophut jsou vlastně dvě místa: Bophut Beach, která je dlouhá několik kilometrů a nachází se mezi Velkým Buddhou a plážemi Maenam a Rybářská vesnice, která je jedním z nejstarších míst na ostrově a zabírá střed pláže. Rybářská vesnice si rychle získává pověst (a to i za hranicemi ostrova) jako nejkrásnější a nejlépe zachovalé místo na ostrově. Staré dřevěné čínské obchody, které se nacházejí mezi moderními budovami zachovávají středomořskou atmosféru. Má to pravděpodobně co dočinění s tím, že několik let byla hlavní francouzskou základnou. Mezi obchody je i několik butiků, které nabízejí kvalitní oblečení a šperky. V oblasti jsou také nějaké potápěčské obchody, které nabízejí lekce potápění nebo jednodenní ponory ve známých místech jako Ang Thong Marine Park, Sail Rock nebo Koh Tao Island.

Pláž Maenam

Možná je to nádherný výhled na Koh Phanga, který udržel Maenam jako poslední pláž baťůžkářků. Nebo je to možná tím, že většina letovisek je umístěna na konci dlouhých cest, které poskytují jistou míru soukromí. Ať tak či onak Maenam je stále místem, kde můžete strávit pár týdnů (nebo měsíců) v levných bungalovech, které se nachází podél pláže. Pravým opakem je letovisko Santiburi Resort, které poskytuje spolehlivé pětihvězdičkové ubytování těm, kteří si to mohou dovolit, spolu s vynikající thajskou kuchyní v restauraci Sala Thai.

Pláž Lipa

Noi Lipa Noi je vhodnou volbou pro každého, kdo cestuje na Samui z pevniny právě díky jeho blízkosti k hlavnímu přístavu ostrova. Pláž má bílý jemný písek a v moři nejsou žádné kameny nebo korály, což z ní dělá jednu z nejlepších pláží pro děti na ostrově. Moře je do vzdálenosti 100 metrů velmi mělké. Na pláži je několik dobře rozmístěných bungalovů, ale nejpopulárnější je Big John Seafood. Jejich restaurace stojí také za návštěvu. Dnes už si na pláži můžete pronajmout i luxusní vily. Na pláži Lipa Noi se také nachází lázně Samui Dhama Healing Centre. Kromě pláže se toho v této oblasti moc dělat nedá. Pravidelné návštěvníky, kteří přijíždějí ve velkých počtech láká právě jeho odlehlost. Určitě to není místo, kde byste jeli jen kvůli večírkům, což se odráží ve starší věkové skupině návštěvníků. V oblasti zábavy toho v okolí moc není, ale projížďka kokosovými plantážemi Vám poskytne příjemný a uvolňující pocit jako v tropickém ráji.